Lösemi.Net

Hakkımızda

Lösemi.Net

Lösemi; çocuğundan yetişkinine pek çok kişinin kapısını çalmış olan ve travmatik boyutlara gelebilen bir hastalıktır. Bu kadar çok vaka olmasına karşın yine de lösemi hakkında yeterince bilinçlendirme sağlanabildiğini söylemek gerçekçi olmaz. Lösemi.net ile bu bilinçlendirmeyi tek bir çatı altında toplamaya çalıştık.

Lösemi.net bizi lösemi hastalığının süreci ve mekanizması hakkında aydınlatırken, bir yandan da lösemi hastalarının haklarından da bahsetmektedir. Bilindiği gibi pek çok lösemi hastası ve ailesi maddi ve manevi olarak ciddi bir yıpranma dönemi geçirirler; gereken ilgiyi ve desteği de çevrelerinden çoğunlukla göremezler. Ancak bilinmelidir ki hiçbir lösemi hastası yalnız değildir!

Lösemi.net ile lösemi hastaları ve onların bakımından sorumlu olan yakınları, bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olacak, yalnız olmadıklarını görecek ve her lösemi hastası kendi imkânına göre bu hizmetlerden kendi payını alabilecektir.

Lösemi.net üzerinden aktarılan bu bilgiler editörlerimizce farklı kaynaklardan derlenmiştir ve %100 özgündür. Bu bilgilerle kişileri aydınlatma, düşündürme, empati kurdurabilme ve gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirme amacı güdülmüştür. Editörler arasında sağlık danışmanı ya da doktor bulunmamaktadır. Bahsedilen tıbbi ya da alternatif tedavi yöntemlerinin faydaları kişiye göre değişecektir. Bu yüzden tedavi süreci yapılan tahlillere göre sadece alanında uzman olan doktorlar tarafından planlanabilir.

Lösemi hastalığı fazlasıyla itinalı olmayı gerektiren bir hastalık olduğundan dolayı bahsedilen ya da özümsenen her bilgi doktora aktarılmalı ve fiile geçirip geçirmeme konusunda fikri alınmalıdır. Site üzerinden alınan bilgilerle kendi tedavi planını oluşturmaya çalışan bireylerin yaşadıkları olumsuz durumlardan lösemi.net sorumlu değildir.

Sitedeki tüm yazı içeriklerini hazırlayan : Merve AĞANOĞLU (Biyolog)

Sitenin yönetimi ve teknik alt yapı : Fatih DEMİR

Sorularınız mı var ?

Yayınlanmasını istediğiniz bir konu var ise veya bize sormak istediğiniz bir sorunuz var ise, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ; bize yazın.