Beğen

LSV Dükkan

Başlıklar

LSV Dükkan

LÖSEV’e destek vermek amacı ile kurulmuş olan bu dükkan, tamamen bir iyilik paradoksu oluşturmak için geliştirilmiştir. LSV dükkan bir internet sitesidir. Burada lösemili çocuklar ve aileleri için tasarlanmış oldukça kaliteli ürünler mevcuttur. Her şeyden önemlisi bu ürünleri lösemili çocukların anneleri ya da lösemiyi yenmiş gençler tasarlıyor.
Lösemili çocukların ve annelerinin her hangi bir şeyler üreterek bir nevi “uğraş terapisi” ya da “rehabilitasyon” yapmalarını ve hastalık modundan uzaklaştırılmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir atölye denilebilir. Bu formatı ile LSV dükkan pek çok kadına istihdam da sağlamıştır. LSV dükkanın bazı özellikleri şunlardır:
  • Burada satışa çıkarılan ürünlerin hammaddeleri son derece kaliteli seçilmiştir. İnsan ve doğa dostudur. Alerjen ya da zararlı maddelerden uzaktır.
  • Buradan alınan her ürün LÖSEV’i ayakta tutmak ve hizmet kalitesini arttırmak içindir. Kişisel bir kâr amacı yoktur.
  • Dükkanda lösemili bireylerin gönül rahatlığı ile tüketebileceği gıdalar ve yine düşünmeden kullanabilecekleri kaliteli eşyalar mevcuttur.
  • Kuruluş amacı LÖSEV’in hizmet kalitesini arttırmak, dezavantajlı gruplara istihdam sağlamak ve daha çok kitleye ulaşarak (yurtiçi ve yurtdışını kapsayacak şekilde) insanları bu konuda bilinçlendirmektir. Ne kadar çok kitleye ulaşılırsa o kadar çok lösemili birey bu yardımlardan faydalanacak ve umut bulacaktır. Ayrıca bu kaliteli üretim ve tüketim sürekli hale gelecektir.
  • LSV dükkan ile her lösemili birey ve ailelerine eşit fırsat sağlanması amaçlanır. Ayrıca yapılan tüm bu güzel çalışmaları ödüllendirme sistemi de kurulmuştur.
  • Bir önceki yazımızda Lösev fitre ve zekat konusunu ele almıştık. Okumak için Lösev fitre ve zekat yazısını okuyabilirsiniz.
  • Bir sonraki yazımızda ise, Lösante konusundan bahsettik. Okumak için Lösante nedir yazısını okuyabilirsiniz.
Losemi.net

User Rating: 5 ( 5 votes)

Yorum yazın

Yazıya puan verin :

Sorularınız mı var ?

Yayınlanmasını istediğiniz bir konu var ise veya bize sormak istediğiniz bir sorunuz var ise, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ; bize yazın.